fbpx

Meie lugu

Tere!

Meie oleme Herling ja Marko, Mesi tare kodumaja pererahvas.

Pakume külalistele n.ö nišiteenust ehk autentset majutust ühes tõelises Sibulatee äärses Peipsivene vanausuliste küla iseloomustavas kodumajas.

Meie käest küsitakse tihti, kust tuleb nimi Mesi tare. Meie perekonnanimi on Mesi, millest sündis mõte sõnadega mängida. Kui mesitaru on mesilaste kodu, siis Peipsi äärde maja ostes mõtlesime, et Meside kodu võiks olla Mesi tare (ehk majake). Algselt pidasimegi plaani meie majast külastajatele kodumajutuse laadset ööbimiskohta teha. Mida rohkem me majakest korda teha vuntsisime, seda selgemaks sai asjaolu. See maja ongi meie kodu ja külastajatele seda pakkuda ei saa.

Seega ei jäänud meil muud üle, kui üks majake veel osta, et unistus puhkemajast teoks teha. Kodumajaks sai ta seetõttu, et oleme lähtunud kohalikest traditsioonidest ja eluolust ning jätnud euroremondi trendid meist puutumata. Me soovime meie külastajatele pakkuda tõelist kodutunnet ning hubast olemist meie juures.

2016.a veebruaris tunnustasid Eesti Maaturismi Ühing ja EAS Turismiarenduskeskus meid esimese Eesti majutusasutusena EHE ökoturismi- ja kvaliteedimärgiga! Seega ööbimine meie kodumajas on EHE kogemus!

2020.aastal saime EHE märgise ka meie pakutavale elamusmajutusele paadimajas ning teekultuuri õpitoale!

Oma toimetustes lähtume keskkonna säästmise põhimõtetest. Meie ja meie külalised sorteerivad prügi, ei raiska vett ning on keskkonnasõbralikud.

Tule meile külla! Kas ööbima, samovariteed jooma või mõnele meie korraldatud üritusele.

Kohtume Mesi tares!