Mesi tare blogi

Samovaride väljapanek

Mesi tare kodumaja on mõnus koht, kus puhata või hoopis seminari/ majaväliseid koosolekuid pidada, teha saunaõhtu või hoopis tulla sõprade või kolleegidega tutvuma vanausuliste kultuuriga.

Täiendasime meie taret väikese osaga pererahva samovaride kollektsioonist. Nüüd on hea samovarist ivantšai rüüpamise kõrvale uurida, kui palju erinevaid suuruseid, vorme, mustreid ja värve see rikkalik ajalugu endas peidab.

Broneeri oma seltskonnale Peipsiveere teekultuuri õpituba meiliaadressil info@mesitare.ee

rbshbsh

Mesi tare “supikiirabi” Tagadi laadal

Kaks korda aastas viime oma armsa vanavara, mis veel vägagi hästi timib ja süüa-juua vaaritab, Peipsi nurgast piiluvalt kaugele kaugele Tallinna külje alla Tagadi laadale. Meile väga sümpatiseerib mõte vanavaralaadal vanade asjadega süüa teha ning teed või kohvi keeta.

Selgi sügisel oli meie “Supikiirabi” Tagadil kohal!

Kohtume taas maikuu esimesel pühapäeval Tagadil!

Mesi tare vana supikatel keedab parima supi
Meile meeldib meie vanavaraga süüa teha

 

Serafima+Bogdan Peipsiveerel

Selle sügise suurim ja paljude poolt ka oodatuim uudis on see, et populaarne ja meie naaberküla kirjaniku Vahur Afanasjevi romaan “Serafima ja Bogdan” tuuakse siin samas Peipsiveerel teatrilavale juba 2020 aasta augustis!

Tartu Uus Teater kirjutab:

Peipsiveerel asuvad juba vanast ajast vene vanausuliste külad, kus elu oli küll kehvem, kuid ausam. Järgiti vanu traditsioone ja elati lihtsat elu, austades jumalat ja püüdes kala. Ükski suurem muutus pole nende inimeste elu vääranud.

Siis aga tuleb nõukogude aeg ning eestlasest miilits, kolhoos ja repressioonid. Jumal hakkab vaikselt eemalduma ning igaüks on järsku omapäi. Niikaua kui kannatada saab, pole veel hullu, seda ikka osatakse, kuid kui hakatakse sibulaid ja kurke turule viima ning Peipsiveerele saabub jõukus, siis… Jõukusega hakkama saamine ja iseendaks jäämine on keerulisem.

Selles raamistikus toimub õe ja venna, Serafima ja Bogdani tragöödia, kaks eri lugu, mille ühine finaal ähvardab kaasa viia viimasedki endise korra riismed.

Haara nüüd endalegi teatripiletid (Tartu Uus Teater kodulehelt saab) ning broneeri majutus Mesi tares. Kokku parim võimalik elamus vanausuliste kultuurist! Kirjuta info@mesitare.ee või otsi meid üles Bookingust.

serafima+bogdan

info ka Facebookis:

S+B

Paadiga Sibulateel

Sibulateed saab avastada mitut moodi – autoga, jalgrattaga, jalutades, 1-päevase või mitmepäevaste reiside kaudu.

On veel üks äge moodus! Avasta Sibulateed paadiga!

Pakume 3 erinevat spetsiaalset paadituuri algusega Mesi tarest, kus seltskonna Sibulatee sõpru jagame ära Mesi tare väikestesse kalapüügipaatidesse. Mesi tare peremees instrueerib sõitu ja sõidab ise ka kaasa.

Vanausuliste külade paadimatk

Alustame sõitu Varnjast, Mesi tare kodumajast. Sõidame piki Peipsi kallast, peatume erinevates kanaliservades ja uudistame tähtsamaid külastuskohti külatänavatel – Voronja galerii, Kasepää rehvipealinna skulptuurid ja sibulamüüjad, Kolkja vanausuliste muuseum, Peipsimaa külastuskeskus.

Reisi kestvus ca 4h.

Küsi hinnapakkumist!

 

Päevane paadimatk Peipsil

Alustame sõitu Varnjast, Mesi tare kodumajast. Sõidame piki Peipsi kallast, peatume erinevates kanaliservades ja uudistame tähtsamaid külastuskohti vanausuliste külade tänavatel – Voronja galerii, Kasepää rehvipealinna skulptuurid ja sibulamüüjad, Kolkja vanausuliste muuseum, Peipsimaa külastuskeskus. Sõit jätkub Nina külla, kus teeme majaka juures peatuse. Järgmine sihtkoht on Kallaste, kus uurime paekivipaljandit ja vaatame linna keskväljakut. Võimalus osta kohapealt suitsukala. Suundume Ranna puhkebaasi, sirutame jalgu ning seejärel mööda järve tagasi Varnjasse.

Reisi kestvus ca 7h.

Küsi hinnapakkumist!

 

Paadimatk Praagale koos ujumispausiga

Alustame sõitu Varnjast, Mesi tare kodumajast. Sõidame piki Peipsi kallast ja suundume Emajõe suudmesse Praagale, kus saame uudistada võrratut ligipääsmatut külaelu. Praaga on koht, kuhu saab tulla üksnes paadiga, teedevõrgustik puudub. Ja ometi on siin mitmeid ja mitmeid majapidamisi.

Peale Praagat suundume Peipsile ujumispausiks.

Reisi kestvus 2h.

Küsi hinnapakkumist!

 

 

(Kooli-)lapsesuu ei valeta!

Meil käisid hiljuti külas Alatskivi koolinoored ning saime neilt vahva tagasiside peale külastust.

(kooli-)lapsesuu ei valeta 😉

Meil on uudiseid!

Me oleme mõnda aega vaikselt olnud, mis ei tähenda samas, et midagi meil siin ei toimu! Vastupidi!

Meil on mitmeid uudiseid jagada.

  1. Mesi tares on nüüdsest päris uhiuus vannituba! Kuigi meie tare on jätkuvalt edasi ehe ja autentne, lõime ühte peidetud ruumi tänapäevasemad võimalused kümbluseks.

2019-05-13 16.12.41

2.  Meil on valmimas Mesi tare rannaala. Veel käivad viimased tööd, kuid suvekuudel loodame juba muru tärkamist, et mõnusalt jalutada piki kanaliserva järveni. Oleme ikkagi puhkemaja Peipsi ÄÄRES!

3. Koostöös teiste sibulateelistega muudame piirkonna siiruviiruliselt kirjuks. Tegime talgud, et valmistada rõõmsavärvilised teeviidad, mis edaspidi meie kõigi külalisi hõlpsalt abistaksid orienteeruda.

Sibulatee viidad

4. Ka meie hooviala on muutumises. Hetkel arendustööde tõttu on muru asendunud silutud mullaga, kuid uus muru on peagi tärkamas. Suvehooaja alguseks saab valmis ka meie uhiuus väliterrass hoovis.

Meil on töid ja tegemisi veel teisigi. Anname neistki peagi teada!

Kohtumiseni Mesi tares!