Mesi tare blogi

Sibulatee saunafEST 2019 tutvustused. #8 Turgi talu saun

Käes on Sibulatee saunafESTil osalevate saunade tutvustamise aeg.

Nimekirjas #8 on Turgi talu saun, mille pererahvas muigab, et peaasi on mitte segamini ajada. Neil ei ole Türgi saun!

Pererahvas on saunalistele andnud põnevaid vimkasid varasematel saunafESTidel, jagub neid sellekski korraks! Kuna Turgi talus saab nii suvel kui talvel käia kangastelgedel kudumise laagrites, korraldavad nad seekord lausa põneva ühisürituse – pool päeva saunafESTil ja teine päev kudumislaagris. Või lausa kududa samal ajal kui kuumast saunast hinge tõmbad. Lumehanges. Vaata lähemalt siit!

Ootame järjekordseid vahvaid elamusi Turgi talust ja nende saunast!

2017 sibulatee saunafest 098

Kogukonna panus tänavaraamatukogusse

Sibulatee esimene tänavaraamatukogu pakub nüüd laenutamiseks 2018.a edetabelite esinumbrit: Vahur Afanasjevi “Serafima ja Bogdani”. Lisaks ka teisi Afanasjevi teoseid.

Meil on äärmiselt hea meel tõdeda, et kogukonna-projekt on edukalt tööd alustanud. Peagi lisanduvad tänavaraamatukogusse ka Raul Oreškini ehk Voronja galerii peremehe raamatud “Kui ma vananen…”

Kevad toob kindlasti kaasa ka uusi tänavaraamatukogusid mujal Sibulateel, et tekiks ühine raamatukogude võrgustik.

Sibulateel on vahva!

tänavaraamatukogusse 008

Sibulatee saunafEST 2019 tutvustused. #7 Nina puhkemaja saun

Käes on Sibulatee saunafESTil osalevate saunade tutvustamise aeg.

Jüri on muhe Nina puhkemaja peremees, kelle juures on Sibulateel seigeldes alati kohustuslik peatuspaik. Ümberringi on nii palju põnevat vaadata.

Oma saunaga osaleb Jüri Sibulatee saunafESTil juba kolmas kord ehk on samuti juba meie hea pikaajaline koostööpartner. Saunasõbrad hindavad tema sauna kõrgete punktidega ning lisakiitust saab ka peremees ise.

Nina puhkemaja sauna juures pakub peremees ka omatehtud sööki-jooki.

Sibulatee saunafEST 2019 tutvustused. #5 RatastelSpa

Käes on Sibulatee saunafESTil osalevate saunade tutvustamise aeg.

RatastelSpa on Sibulatee saunafESTi hea sõber ja osaleb üritusel mitmendat korda. Selgi korral vurab kohale kümblustünn, mis pakub mõnusat olemist talvise taeva all – sadagu lund või siragu tähistaevas.

Seekord otsivad nad endale sõprussauna, kellega koos saunarõõme pakkuda. Kuhu täpsemalt RatastelSpa kohale sõidab, saab teada orienteerumiskaardi abil.

Vahepeal aga ära unusta osta ürituse pileteid Piletilevist. Kohtade arv on piiratud!

16251625_581427282059875_7691402837736941823_osssss

Sibulatee saunafEST 2019 tutvustused. #4 Geokuppel saun

Tutvustame Sibulatee saunafESTil osalevaid saunasid.

Täna on meil ekstrapõnev uudis!

Neljanda saunana tutvustame seekordse plahvatusliku 18 sauna seast geokuppel sauna. Just sellist infot jagades liitus saunafESTiga Sibulatee saadik Hannes pealinnast. Hannes jagab oma tegemisi Tallinna ja Peipsiääre vahel ning on suur piirkonna austaja ja entusiast. Seega pole ime, et ta astus kampa ka Sibulatee saunafESTi tegemistele ning püstitab koos sõpradega kuskile Sibulateele ürituse ajaks ühe põneva geokuppel sauna. Ootame ise samuti põnevusega, mis saun see täpsemalt on, milline ta välja hakkab nägema ning kuidas seal saunatada on.

Hoiame Hannesele pöialt, et kõik ehitustööd laabuksid ning võtame rivvi, et sauna saada! Asukoha saavad teada need, kes saunafESTi piletid ostavad ning kaardi järgi orienteeruma asuvad.

hannes
Foto Facebookist

Sibulatee saunafEST 2019 tutvustused. #3 Kalamehe talu vene saun

Kalamehe talu on tore kohake Nina küla servas ja nad on ka Sibulatee ettevõtjate võrgustiku värskeim liige. Mis kõige vahvam, neil on kappkerisega saun, mida kutsutakse ka vene saunaks!

Kalamehe talu rõõmsameelne pererahvas soovib panustada meie piirkonna ettevõtmistesse ja nii nad ka Sibulatee saunafESTiga liitusid sel aastal. Juba 9.veebruaril saab neid Sibulateelt üles otsida ning saunaleili järgi proovida!