Mesi tare blogi

Varnja saunafEST vol.5

21. oktoobril kell 15-21 saab taas nautida mõnusalt sügisest ja karget saunaõhtut Mesi tare kodumajas!

Seekord löövad kampa peale Mesi tare enda saunade ikka hea naaber Pjotr ning kohale tuleb Aivar oma eriti ägeda haagisvagunisse ehitatud saunaga. Nimekiri täieneb jooksvalt ning nagu ikka, pakume midagi uut ja põnevat igal saunafESTil.

NB! Kui sul on mõni vahva saun, mida saab kaasa võtta, siis võta meiega ühendust info@mesitare.ee ja too oma saun saunasõpradele tutvumiseks!

Kohtume Varnja saunafESTil!

VarnjaSaunafESTvol5

Suur sibulasöömise meistrivõistlus Mesi tare kodumajas

16.septembril toimub teist korda vahva Sibulatee puhvetite päev ning sel korralgi leiab headparemat sööki-jooki Mesi tare kodumaja hoovil Mesi tare puhvetis.

Kell 12 viime läbi suure võistluse, selgitamaks välja Eesti meistrit sibulasöömises! Seda ei saa maha magada! Eelregistreerimine info@mesitare.ee

I koha auhind – ööbimine kahele Mesi tare saunapaadis nimega MesiSpa

II koha auhind – tasuta pääsmed neljale Varnja saunafESTil, mis toimub 21.oktoobril 2017

III koha auhind – soolane suutäis Mesi tarelt

Mesi tare valmistub Sibulatee puhvetite päevaks

Sel suvel on Mesi tare pererahval töid jagunud sellise hooga, et arvutisse pole jäänud sugugi mahti midagi üles tähendada.

Oleme tublisti varustanud end sellega, mida loodus meile siin annab. On ju Peipsimaa Eesti vääristoidu sahver. Perenaine korjas ja kuivatas erinevaid ravimteesid, et sügis- ja talveõhtutel endale ja külalistele vaid parimat teed keeta. Piparmünt, meliss, pärnaõied, naistepuna, angervaks, põdrakanep – kõik on talveks ootel.

Sibulad on peenrast jõudnud kuivatusrestile ning till korjatud kalasuppide ootele sügavkülma.

Marjad on pandud purki ning kurgid samuti. Kelder on juba nii head kraami täis, et riiulitele enam ei mahu, aga õunte ja jõhvikate aeg alles tuleb.

Seega on rõõm kuulutada, et kõike meie käega korjatut ja tehtud saame pakkuda ka Mesi tare sõpradele Sibulatee puhvetite päeval 16.septembril kl 10-17.

Kohtumiseni!

Paadilaenutus Varnjas

21149992_1503571816355726_1547446539135180045_n

Sel navigatsioonihooajal oli Mesi tare kodumaja prioriteet meie paadid korda teha, täiendada valikut uute paatidega ning kõik paadid ühise värvi ja infoga katta.

Suve lõpu poole lisandus meie paadirendi valikusse lisaks Cursus 440, Progress-2 ja Kazankadele ka Voronesh tüüpi paat. Võimalik rentida paate mootoriga või ilma.

Viimase paadi, Voroneshi, õnnistas Mesi tare peremees ise koos sõpradega kalapüüdes sisse ning esitleb pildil saagiks saadud angerjat. Maitses suitsuahjust tulles imehea!

Kui tahad minna Peipsile kala püüdma, siis paati saab laenutada Mesi tare kodumajast Varnjas. Info +372 518 1125.

SaunafEST ja juhtumisi saunas

Mesi tare kodumaja eestvedamisel toimus juba neljas SaunafEST Varnja külas. Seekord said saunasõbrad külastada 7 erinevat sauna, millede seas oli juba tuttavaks saanud lemmikuid kui ka uusi põnevaid saunasid.

Mesi tare suured tänud meie koostööpartneritele, kes Varnja saunafESTiga liitusid:

Voronja galeriisaun Ly Lestbergi spetsiaalise saunanäitusega, Pjotri  vene hingega köetud saun ning Kümblustünni rent Ladina-Eestis! Kõik olid kihvtid ja leidsid palju külastamist. Mesi tare kodumaja saunadest oli seekordsel saunafESTil põnevaimad ikka suitsusaun ning meie uusim saunapere liige saunapaat.

Varnja neljas #saunafEST lõppes kärtsu, mürtsu ja uhke valgusshowga, DJ-puldis emake loodus ise. Nelja saunafESTi ürituse jooksul on meil kogunenud mitmeid vahvaid saunalugusid, ongi tore need siiagi nüüd kirja panna.

Üks kord saunafESTil juhtus nii, et saunafestilised saabusid saunatama ja maldamata ära oodata peremehe märguannet suitsusauna valmis saamise kohta, läksid iseseisvalt veel küllaltki suitsusesse sauna. Said sealt veidi läkastada ja nentisid tagasi õuele saabudes, et nende esimene suitsusauna kogemus ja kohutavaim saunakogemus elus. Kui selgus, et saun polnud veel saunakülastajate jaoks valmis, ootasid nad õige aja ja märguande ära ning hilisem mulje suitsusaunast oli palju positiivsem.

Üks teine kord saunafESTil juhtus nii, et saunafESTil osales 12 erinevat sauna ja üks saunaline saabus hoovile tagasi ning muljetas, kuidas tema külastas 13 sauna. Oli tulnud Pjotri saunast välja ja nägi, et naabri saunas ka korsten tossab – järelikult saun köeb! Astunudki ta nii naabri sauna ka sisse 🙂

Üks kord saunafESTil juhtus nii, et osalema tuli mobiilne kümblustünn ja kui voolikust oli tünni vesi sisse pumbatud, asuti hoolega tünni kütma ja voolik ununes välja võtta. Mõne aja pärast avastati, et füüsika oli vingerpussi mänginud ning kogu vee tünnist ära voolata lasknud. Tuli hakata uut vett pumpama.

Ja üks teine kord saunafESTil oli nii, et peaaegu sama nali juhtus Mesi tarega ka. Kümblustünni oli vesi kaevust pumbatud, voolikut polnud enam sees ja tünni kütmine oli täies hoos. Mitmed tunnid hiljem aga oli tünn veest tühi – kork oli paigast nihkunud. Õnneks avastati lugu õigeaegselt ja ahjus olev tuli ahju läbi ei põletanud veel.

Ja neid saunalugusid võibki rääkima jääda…

Postimees soovitab üritusi:

suvesoovitus

Kuigi ekslikult on võetud infoks eelmise saunafESTi kirjeldus ja nimetus, siis Varnja saunafEST toimub tõeti 19.augustil ja ootab saunasõpru!

Kohtumiseni!