Mesi tare blogi

Sibulatee saunafEST tuli kahe üllatussaunaga

Oi, jälle meeleolukas ja kiire nädalavahetus selja taga. Sibulatee saunafEST sai neljandat korda peetud.

IMG_0675

2 üllatussauna!

Kui kirja oli pannud 18 sauna, siis saime vahva üllatuse saunapäeva hommikul veel viimaseid ettevalmistusi saunasõprade saabumist oodates. Nimelt sõitsid kohal ekaks eriilmelist haagissauna, millega olime samuti läbirääkimise pidanud, aga polnud kindlat jah-sõna saanud.

Mis seal ikka, meil oli rõõm neid vastu võtta ning ritta seada. Seda enam meeleolukas olemine oli ja saunasõpradel saunu, mida külastada.

IMG_0579

Rahva lemmiksauna tiitel läheb…

Saunu asusid külastama 120 saunalist 31 võistkonnas. Punkte, kiidusõnu ja rõõmu jagati ohtralt kõikide osalejate kohta ja nii oli äärmiselt keeruline seda ühte ja parimat, RAHVA LEMMIKSAUN 2020 välja kuulutada. Taaskord oli rebimine tiitli nimel tihe ja seekord läkski nii, et meie Sibulatee vene saunad jäid puha viiki. Täpselt ühepalju kiidusõnu ja punkte said Kalamehe talu ja Vaino talu vene saunad, mõlemad Nina külas.

Seega nemad ongi mõlemad tänavused rahvalemmik- tiitli kandjad!

Veelkord palju õnne teile!

Aga kolmaski koht ei tulnud kergelt kätte. Seal oli veelgi suurem omavaheline jõukatsumine ja seekord seljatas sõbralikus saunakonkurentsis Kargaja Kuke suitsusauna, Kadrina mõisa nõiamajasauna ja Sibulatee suure sõbra Hannese spetsiaalselt ehitatud kuppelsauna hoopis Mesi tare enda suitsusaun. Aga äärmiselt napilt 1 punktiga.

IMG_0615

Aitäh kõigile saunaperemeestele, abilistele, osalejatele ja ilmataadile kah. Just saunafESTi hommikuks sadas alla ilus valge vaipkate ning saunatuju oli ülev!

Kas tuleb ka viies Sibulatee saunafEST?

Muidugi tuleb! Kohtumiseni järgmisel korral!

Fotode autor: Mari-Liis Lents

18 sauna 11 erinevas asukohas

See on Sibulatee saunafEST 2020!

Meil on tänavu taas põnevaid saunasid ja kümblustünne osalemas, niiet iga saunasõber leiab endale lemmiku! Püüdsime ka saunade asukohti hajutada nii, et väga pikka tühja sõitu osalejatel ei oleks. Seetõttu leiab saunasid seekord ka asukohtadest, kus meie saunasõbrad varasematel aastatel käinud ei olegi!

Lisaks on meil hea meel tervitada ka kalamees Ovet, kes tuleb kohale saunasõprade rõõmuks suitsukala müüma. Et saaks ihu puhtaks, meel rõõmsaks ja kõht täis!

Auhinnakotiski on erinevaid vahvaid meeneid ning pakkumisi meie Sibulatee ettevõtjatelt ning Peipsi toidu pakkujatelt. Nii leiab sealt Voronja galerii ja Alatskivi Mõisamaitsete veine, Liivi muuseumi trükiseid, Turgi talu õunaampse, meeneid Alatskivi looduskeskuselt, Alatskivi lossi keraamikakojalt, Puukujuritelt. Peipsimaa külastuskeskus paneb välja kangatrüki õpitoa, Kalamehe talu majutuse koos saunaga neljale inimesele ning Ranna Puhkebaas piletid kahele Tõnis Mägi kontserdile. Kargaja Kuke sauna perenaine on osav käsitöömeister, kes poetab kingikotti saunameeneid.
Traveler’s friend maitsvad snäkid, Alutaguse juustu snäkid ning Juhus pruulikoja käsitööõlled on samuti kingikotis ootel.

Juba nädala pärast Sibulatee saunafEST 2020!

Sibulatee saunafEST 2020

Kuulutame välja, et Sibulatee saunafEST 2020 toimub 8.veebruaril 2020 kell 12-19!

Ürituse lisainfot ja jooksvaid täiendusi saab jälgida ürituse Facebooki lehel (klikka pildil)

SSFevent

Veel ootame mõnede saunade tagasisidet liitumise kohta ja siis saame välja hõigata, mitu ja millised erinevad põnevad saunad tänavu saunasõpru ootavad!

Piiratud arv pileteid on juba saadaval Piletilevis ja lähevad nagu soojad saiad letist. Soovi korral osaleda tuleb kiiresti tegutseda, sest Sibulatee saunafESTile pääsevad vaid 100 kiiremat saunasõpra!

sibulatee saunafest

Kohtume peagi Sibulateel Varnjas!

2019 kokkuvõte

2019. aastal

 • Avasime aasta algul Sibulatee esimese tänavaraamatukogu!
 • Meisterdasime ja panime üles Varnja kaupluse kõlge vajaliku infostendi ja nimetasime selle Sibulatee infolavkaks! Leia piirkonnas toimuva kohta infot ka sealt!
 • Osalesime Peipsi toidu III suurel peol Mustvees, Peipsi Toidu tänaval, Sibulatee puhvetite päeval ning pakkusime kohalikku toitu ning keetsime samovariteed tuhandetele inimestele.

 • Käisime Mesi tare supikatlaga suppi keetmas koos abilistega Tagadi laadal (2x) ja Lindora laadal.

 • Tervitasime külalisi Eestist, Hollandist, Soomest, Lätist, Leedust, Ameerikast, Lõuna-Koreast, Venemaalt ja paljudest muudest riikidest.

 • Andsime intervjuud, et tutvustada meie tegemisi ja meie Sibulatee piirkonda raadiole RingFM, Tartu Postimehele, Õhtulehele, Delfile. Kuku raadiole.

 • Olime oma looga eetris dokumentaalsarjas “Eesti lood. Sääskedest ja inimestest.”

 • Meie tegemised pälvisid tähelepanu AK uudistes, Tartu Postimehes, Delfis.

 • Meist rääkis puhkaeestis.ee keskkond, estonianwithabackpack blogi ning mitu väiksemat blogijat sattusid suve jooksul Mesi tare juurde ja Sibulateele seiklema.

 • Meid külastasid Baltic Guide magazine ja Viro Nyt ajakirjanikud.

 • Meie juures filmisid lõbusat noorte reisisaadet Hollandi TV.

 • Käisime ise õppereisil Portugalis, et ammutada värskeid ideid, näha asju teise nurga alt ning tutvuda teiste inimeste ja nende tegemistega.

 • Osalesime koostöövõrgustike Sibulatee, Peipsi toidu võrgustik ning Peipsimaa turism tegemistes.

 • Tähistasime Sibulatee 10 sünnipäeva ja Peipsimaa Turismi 10 sünnipäeva.

 • Tutvustasime Peipsiveere teekultuuri Alatskivi kooliõpilastele.

 • Perenaist nomineeriti 2018 Ettevõtliku Naise tiitlile!

 • Mesi tare nomineeriti Peipsimaa turismisihkoht 2019 tiitlile ja perenaine eraldi nomineeriti Peipsimaa turismiarendaja 2019 tiitlile.
 • Osalesime Peipsi järvefestivalil kalatoitude õpitubadega.

 • Korraldasime eduka Varnja kalalaada, mida külastas juba üle 5000 inimest.

 • Tegime suvel hoole ja armastusega kohalikke toidusuveniire.

 • Panime oma samovarikollektsiooni uudistamiseks välja Mesi taresse.
 • Korraldasime Sibulatee saunafESTi ja Varnja saunafESTi, mis tõi kohale rohkelt rõõmsaid saunasõpru.

 • Koolitasime end peremehega mitmetel koolitustel, teabepäevadel, infoseminaridel.

 • Tegelesime Mesi tare arendamisega – meil valmis üks salaruum ehk hubane VANNItuba ja meie hoovi sai ehitatud eriti päikseline terrass.

 • Meie rand sai valmis!!! Oleme seda rõõmu Mesi tare alguspäevadest saati oodanud ja nüüd on võseriku asemel ilus vaade Peipsi järvele. Ühtteist on veel natuke siluda, aga küll jõuame jooksvalt.

 • Mesi tare ranna äärde tõime mitmed toredad paadid. Uuel aastal hõikame välja midagi uut ja põnevat.

 • Tulime välja uue teenusega – avasta Sibulateed paadiga!
 • Aasta soovituim teenus meie külaliste poolt oli teist aastat järjest Peipsiveere teetseremoonia.

 • Käisime peremehega lõpuks pulmareisil. Sihtkohaks valisime Aserbaidžaani ja sellest sai üks vahva inspiratsioonireis.
 • Tegime koos sibulateelistega talgupäevad ning värvisime, šabloonisime ja paigaldasime rõõmsavärvilised Sibulatee infoviidapostid.
 • Natuke puhkasime ja mängisime ka. Oli taas üks tore ja päikseline suvi!

 • Tegime Mesi tare ette ühe vahva värvilise jõulupuu vanast kalamõrrast, kalakujulistest puuviitadest ning võrgumärgistuspallidest. Puhkaeestis portaal pani ta rivvi koos teiste eesti põnevate jõulupuudega rahvalemmiku valimiseks.
Mesi tare teetseremoonia
Samovaritee Mesi tares

Peipsimaa 10

Lisaks sellele, et meie armas Sibulatee sai tänavu 10-aastaseks, sai sama suureks ka Peipsimaa turism MTÜ, kes liidab kokku kõiki Peipsiäärseid ettevõtjaid turismi ja toidu valdkonnast. Ka meie Sibulateega kuulub suuremat pilti koondava Peipsimaa alla ja oleme väga tänulikud ja rõõmsad, et Peipsimaa turism aitab turundada piirkonda just välisturgudel.

Sünnipäeva tähistamiseks kutsus Peipsimaa turismi juhataja kokku Peipsimaa arengufoorumi. Vaatasime tagasi ja ettepoole, vaatasime koostööpartnerite tegemisi ja õhtu lõppedes said parimad  ettevõtjad välja kuulutatud.

Meil Mesi tares on suur au olla külg külje kõrval paljude tublide, ettevõtlikke ja särasilmsete sädeinimeste kõrval ning eriti uhke on olla, et Mesi taret nomineeriti Peipsimaa turismiarendaja 2019 ja Peipsima turismiobjekt 2019 tiitlitele! Aitäh!

Palju õnne Peipsimaale ja jõudu jaksu jätkamiseks!

Sibulatee jõulupuu

Meil siin Sibulateel elab palju toredaid inimesi, kes ei ütle ühest heast vimkast ära. Nii ongi siin tore avastada tassipuud, suuskadest väravaid, vanadest autorehvidest loomi, helkurpuud, mänguasjadega kaunistatud aeda, muinasjutupuud ja palju teisi huvitavaid hoove.

Kuna vanausuliste külad Peipsi ääres on ühtlasi vanad traditsioonilised kalurikülad, sai kaks motiivi ühendatud.

Vimkad + kaluriküla

Sellest sündis üks vahva Sibulatee jõulupuu. Tulge vaatama Mesi tare juurde Varnjas!