Mesi tare blogi

Paadiga Sibulateel

Sibulateed saab avastada mitut moodi – autoga, jalgrattaga, jalutades, 1-päevase või mitmepäevaste reiside kaudu.

On veel üks äge moodus! Avasta Sibulateed paadiga!

Pakume 3 erinevat spetsiaalset paadituuri algusega Mesi tarest, kus seltskonna Sibulatee sõpru jagame ära Mesi tare väikestesse kalapüügipaatidesse. Mesi tare peremees instrueerib sõitu ja sõidab ise ka kaasa.

Vanausuliste külade paadimatk

Alustame sõitu Varnjast, Mesi tare kodumajast. Sõidame piki Peipsi kallast, peatume erinevates kanaliservades ja uudistame tähtsamaid külastuskohti külatänavatel – Voronja galerii, Kasepää rehvipealinna skulptuurid ja sibulamüüjad, Kolkja vanausuliste muuseum, Peipsimaa külastuskeskus.

Reisi kestvus ca 4h.

Küsi hinnapakkumist!

 

Päevane paadimatk Peipsil

Alustame sõitu Varnjast, Mesi tare kodumajast. Sõidame piki Peipsi kallast, peatume erinevates kanaliservades ja uudistame tähtsamaid külastuskohti vanausuliste külade tänavatel – Voronja galerii, Kasepää rehvipealinna skulptuurid ja sibulamüüjad, Kolkja vanausuliste muuseum, Peipsimaa külastuskeskus. Sõit jätkub Nina külla, kus teeme majaka juures peatuse. Järgmine sihtkoht on Kallaste, kus uurime paekivipaljandit ja vaatame linna keskväljakut. Võimalus osta kohapealt suitsukala. Suundume Ranna puhkebaasi, sirutame jalgu ning seejärel mööda järve tagasi Varnjasse.

Reisi kestvus ca 7h.

Küsi hinnapakkumist!

 

Paadimatk Praagale koos ujumispausiga

Alustame sõitu Varnjast, Mesi tare kodumajast. Sõidame piki Peipsi kallast ja suundume Emajõe suudmesse Praagale, kus saame uudistada võrratut ligipääsmatut külaelu. Praaga on koht, kuhu saab tulla üksnes paadiga, teedevõrgustik puudub. Ja ometi on siin mitmeid ja mitmeid majapidamisi.

Peale Praagat suundume Peipsile ujumispausiks.

Reisi kestvus 2h.

Küsi hinnapakkumist!

 

(Kooli-)lapsesuu ei valeta!

Meil käisid hiljuti külas Alatskivi koolinoored ning saime neilt vahva tagasiside peale külastust.

(kooli-)lapsesuu ei valeta 😉

Meil on uudiseid!

Me oleme mõnda aega vaikselt olnud, mis ei tähenda samas, et midagi meil siin ei toimu! Vastupidi!

Meil on mitmeid uudiseid jagada.

  1. Mesi tares on nüüdsest päris uhiuus vannituba! Kuigi meie tare on jätkuvalt edasi ehe ja autentne, lõime ühte peidetud ruumi tänapäevasemad võimalused kümbluseks.

2019-05-13 16.12.41

2.  Meil on valmimas Mesi tare rannaala. Veel käivad viimased tööd, kuid suvekuudel loodame juba muru tärkamist, et mõnusalt jalutada piki kanaliserva järveni. Oleme ikkagi puhkemaja Peipsi ÄÄRES!

3. Koostöös teiste sibulateelistega muudame piirkonna siiruviiruliselt kirjuks. Tegime talgud, et valmistada rõõmsavärvilised teeviidad, mis edaspidi meie kõigi külalisi hõlpsalt abistaksid orienteeruda.

Sibulatee viidad

4. Ka meie hooviala on muutumises. Hetkel arendustööde tõttu on muru asendunud silutud mullaga, kuid uus muru on peagi tärkamas. Suvehooaja alguseks saab valmis ka meie uhiuus väliterrass hoovis.

Meil on töid ja tegemisi veel teisigi. Anname neistki peagi teada!

Kohtumiseni Mesi tares!

Varnjas toimus viiendat korda kevadine kalalaat!

Milline vahva laupäev Varnjas sel korral oli!

27.aprillil, viiendat korda toimunud Varnja kalalaadal oli kohapeal veidi üle saja müügipunkti ning päikselist ilma ja vahvat programmi saabus uudistama hinnanguliselt 5000 külastajat.

Nagu ka kahel eelmisel aastal, oli selgi korral samal päeval toimumas üleeestiline avatud kalasadamate päev, millest võtsid osa Peipsi äärest Kolkja ja Varnja sadamad. Et väikeses Varnjas on laadaala ja sadam lähestikku, oli korraldajatel tore panustada kogukondlikku ettevõtmisse. Üheskoos töötati välja mõlemaid üritusi toetav ühisprogramm, mis pakkus palju tegevusi suurtele ja väikestele.

Vaata meie väikest pildigaleriid:

Ülevaade laadast Tartu Postimehes:

“Vaata, mida head ja paremat saab täna mekkida Varnja kalalaadal”

Ülevaade Postimehes:

“Galerii: kalasadamate päev pakkus lähivaate sadamate siseellu”

Maaeluministeeriumi pressiteade:

“Avatud kalasadamate päeva külastas 28000 kalasõpra”

 

Varnja kalalaata korraldas MTÜ Peipsi Tulevik ning toetas KÜSK kohaliku omaalgatusprogrammi kaudu.

Sibulateel tulekul: kolm ühes üritustepäev

27.aprill 2019 on meie Sibulatee piirkonna jaoks üks vahva tegemisi ja üritusi täis päev, mis annab sobivalt hoogsa avastardi kevad-suvehooajaks!

Varnjas toimub viiendat korda Varnja kalalaat!

Kohe kalalaada kõrval avab oma uksed Varnja sadam, sest toimub ka üleeestiline avatud kalasadamate päev.

Ja kui sul kalalaada toodangust, sadamatööst ja laevasõitudest veel väheks jääb, siis ümberringi on avatud 9 põnevat koduhoovi, sest esimest korda toimub Sibulatee kalapuhvetite päev.

Kogu päeva vältel palju põnevaid õpitubasid, elavat muusikat, lasteetendusi. Olemegi eriti palju sel aastal püüdnud leida tegevusi just peredele.

Kohtume 27.aprillil Varnjas!

Varnja_kalalaat

Mesi tare vigurdab

Mis on esimene kevademärk Peipsiveeres? Isegi enne Peipsi noodiridu ehk räästa all rippuvate voblanööride?

See on majade ette kerkinud puuhalukoormad. Pea igal elanikul on ühtäkki tänava ääres suur hunnik uue talve puid, mis tuleb hoolega saagida, lõhkuda ja riita laduda. Suure vilumisega jõudumööda pererahvas seda tööd praegu teebki. Iga päev, mil mööda kolme vanausuliste küla tänavaid liigume, märkame kerkivaid puuriitasid ning tehtud edusamme.

Sama vilgas töö käib ka Mesi tares. Meie majaesine on hetkel hirmus trööstitu, sest sinna ette kerkis mitme meetri kõrgune ja veel rohkemate meetrite laiune puukoorem, mida nädalpäevad vähehaaval omale puukuuri veame ning uusi riitasid laome.

Aga Kiiksuga Sibulatee poleks ju oma nime vääriline, kui me riida ladumisel väikseid krutskeid ei harrastaks. Nii sai meil valmis seekord isevärki puuriit.

Mesi tare kevadekuulutaja

Kuidas meie kevade alguse kuulutaja meeldib?

2019. aasta üleeestilise talgupäeva teema on juba välja kuulutatud. Kui tänavu põnevad õueraamatukogud tehtud saavad, siis järgmisel aastal võiks küll vigurpuuriitasid laduda. Mis arvad?